Toplum

İngiltere İşçi Partisi İslam Düşmanlığına Karşı Daha Aktif Tavır Alacak

West Yorkshire’ın Batley and Spen belediyesindeki İslamî kuruluşların mektubuna cevap veren İşçi Partisi Genel Başkanı Keir Starmer, parti içindeki İslam düşmanlığına karşı ciddiyetle eğildiğini ve parti içinde İslam düşmanlığının tamamen ortadan kalkması için elinden geleni yapacağını açıkladı.
26 Haziran 2021
İngiltere İşçi Partisi Genel Başkanı Keir Starmer: "İslam düşmanlığına karşı duyarlıyım." @shutterstock

İngiltere İşçi Partisi, parti içindeki İslam düşmanlığına karşı duyarsız kalması sebebiyle karşılaştığı eleştiriler üzerine ülkedeki İslam düşmanlığına karşı daha aktif tavır alacağını ve hükümetin de gerekli önlemleri almasını isteyeceğini bildirdi. İşçi Partisi Genel Başkanı Keir Starmer, parti içindeki İslam düşmanlığına karşı ciddiyetle eğildiğini ve parti içinde İslam düşmanlığının tamamen ortadan kalkması için elinden geleni yapacağını açıkladı.

West Yorkshire’ın Batley and Spen belediyesinde 1 Temmuz’da yapılacak olan milletvekili ara seçimleri için kasabadaki cami ve diğer İslamî kuruluşlara cevabı bir yazı gönderen İşçi Partisi Genel Başkanı Keir Starmer, bölgedeki Müslümanların oylarını çantada keklik görmediğini, ama, yine de, Müslümanların oy verirken İşçi Partisi’ni tercih etmelerini istedi.

Keir Starmer, bütün olup bitenlere rağmen Müslümanların İşçi Partisi’nde yerleri olduğunu, bizzat kendisinin ve partinin diğer yetkililerinin Müslümanları ilgilendiren konulara duyarlı olduğunu vurgulamak durumunda kaldı.

Batley and Spen’deki İslamî kuruluşlar, İşçi Partisi Genel Başkanı Keir Starmer’e gönderdikleri mektupta, partinin Müslümanları temsil edemediği gibi parti içinde de İslam düşmanlığının önlenemediğini, bu yüzden de İşçi Partisi’ne oy vermek için sebep bulamadıklarını bildirmişti. Bölgede İşçi Partisi oylarının yüzde 50’den fazlasını Müslümanlardan aldığı tahmin ediliyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş