Gündem

Würzburg’ta Bıçaklı Saldırı: 3 Ölü, 5 Ağır Yaralı

Almanya'nın Würzburg kentinde Somali asıllı bir kişi yoldan geçenlere saldırdı, 3 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi de ağır yaralandı.
26 Haziran 2021
Almanya'nın Würzburg kentinde Somali asıllı bir saldırgan 3 kişıyi öldürdü, 5 kişiyi de ağır yaraladı. @ARD tagesthemen

Almanya’nın Würzburg kentinde bıçaklı bir kişi şehir merkezinde yoldan geçenlere saldırarak 3 kişiyi öldürdü, 5 kişiyi de ağır yaraladı. Yerel medya yaralıların sayısının daha fazla olduğunu açıkladı.

Polis tarafından yapılan açıklamaya göre, Barbarossa Meydanı’nda bıçaklı bir saldırgan yoldan geçenlere saldırdı. Saldırganın Somali asıllı olduğu ve psikolojik tedavi gördüğü açıklandı. Bıçakla etrafındakilere saldıran saldırgan 6 seneden beri Würzburg’da yaşıyor.

Saldırganın Somalili olması ve bazı görgü tanıklarının “Allahu ekber diyerek saldırdı” şeklindeki ifadeleri üzerine polis terör bağlantılarını araştırıyor. Ancak ilk bulgulara göre, saldırganın psikolojik tedavi gördüğü tespit edildi.

Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Herrmann saldırganın “Allahu ekber diye” bağırdığının ifade edilmesinin “İslamcı saldırı” ihtimalini gündem getirdiğini ifade etti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş