Toplum

Danimarka İslam Toplumu Yeni Merkez Binası Hizmete Girdi

Danimarka İslam Toplumu (DIT) yeni merkez binası IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün dahil olmak üzere çok sayıda misafirin katılı ile hizmete girdi.
Şevki Şahin
15 Eylül 2021
Danimarka İslam Toplumu (DIT) yeni merkez binası açıldı.

Danimarka İslam Toplumu (DIT) yeni merkez binası açıldı. Yeni merkez binasının açılışı Mustafa İncikli Başkanlığında yapılan bölge ve şube yürütme kurulları ortak toplantısı sonrasında gerçekleşti.

Danimarka İslam Toplumu (DIT) yeni hizmet binasında çok amaçlı ve bütün çalışma birimlerinin bir anda toplantı yapabileceği konferans ve toplantı salonları ile Esma Eğitim Merkezi, Gençlik Merkezi, Hasene İnsani Yardım Kuruluşu, Hac, Umre Seyahat bürosu, mutfak, kütüphane ve daha birçok sosyal ve dini hizmetlerin sunulacağı mekanlar bulunuyor. DIT yeni merkez binası 4000 metre kare arsa üzerine kurulu 2658 metre kare çalışma alanına sahip bulunuyor.

DIT yeni merkez binası 4000 metre kare arsa üzerine kurulu.

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün de Danimarka İslam Toplumu (DIT) yeni merkez binasının açılışına katıldı. Açılışta ayrıca, Bosna-Hersek Büyükelçisi Emir Polja, T.C. Büyükelçilik Müsteşarı Mehmet Bulut, Pakistan Büyükelçilik Müsteşarı Muhammed Fahad, Endenozya Büyükelçilik Müsteşarı Horionsah Hasan, T.C. Kopenhagen Din Hizmetleri Müsteşarı Hüseyin Gündoğar ile birlikte Danimarka Parlamentosu Bağımsız Milletvekili Sikandar Siddique de bulundu.

DIT yeni merkezinde konferans ve toplantı salonları ile Esma Eğitim Merkezi, Gençlik Merkezi, Hasene İnsani Yardım Kuruluşu, Hac, Umre Seyahat bürosu da bulunuyor.

IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, Müslümanlara karşı önyargı ve nefretin arttığı bir zamanda, Danimarka İslam Toplumu yeni hizmet binasının Müslümanlarla toplumun tüm kesimleri arasında dayanışma karşılıklı anlayışın yayılması için önemli hizmetler ifa edeceğini bildirdi.

DIT Başkanı Mustafa İncikli de katılan misafirlere teşekkür ettikten sonra Danimarka İslam Toplumu’nun çok kısıtlı imkanlardan sonra şimdi Danimarka’nın büyük ve etkili sivil toplum kuruluşu olarak böyle bir hizmet yerini açtığını söyledi.

Yeni merkez binasının açılışı Mustafa İncikli Başkanlığında yapılan bölge ve şube yürütme kurulları ortak toplantısı sonrasında gerçekleşti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş