Gündem

Almanya’da Biberach Aksa Camii İkinci Kez Saldırıya Uğradı

Almanya’nın Baden Württemberg eyaletindeki Biberach kasabasında bulunan IGMG Biberach Aksa Camii üç ay içinde ikinci kez saldırıya uğradı.  
17 Eylül 2021
Biberach Aksa Camii'ne ikinci kez hakaret içerikli saldırıya uğradı. Fotoğraf: IGMG

Geçtiğimiz temmuz ayında Müslümanlara, İslam’a ve Kur’ân-ı Kerîm’e hakaret ve iftiralarla dolu bir nefret mektubu gönderilen İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Biberach Aksa Camii’nin avluya giriş kapısına yine hakaret içeren etiketler yapıştırıldı. Biberach Aksa Camii’ne yapıştırılan etiketlerden birinde küfür ifadeleri yer alırken diğerinde Müslüman kıyafetli bir kadın ve erkeğin yanında marketlere veya kapalı mekânlara hayvan sokulmasının yasak olduğunu belirten “Dışarıda kalmalıyız.” ifadesi yer alıyor.

Konuyla ilgili olarak Camia’ya konuşan cami yetkililerinden Akif Çiftepınar, perşembe sabahı camiye geldiklerinde demir kapının iki yanına da aynı hakaret içeren etiketlerden yapıştırıldığını farkettiklerini olayın muhtemelen gece meydana geldiğini aktardı. Durumu hemen polise bildirdiklerini aktaran Çiftepınar, polisin olayı araştırdığını söyledi.

Temmuz ayında camiye gönderilen hakaret mektubu soruşturması hakkında da bilgi veren Çiftepınar, polisin soruşturması sonunda mektupta bahsedilen bisiklet dükkanı ile mektubun hiç bir ilgisininin bulunmadığının tespit edildiğini aktardı. Polisin kentteki birkaç camiye daha aynı mektubun geldiğini söylediğini kaydeden Çiftepınar, maalesef failin bulunamadığını ve dosyanın kapandığını ifade etti.

Biberach Aksa Camii’ne temmuz ayı başında gelen hakaret dolu mektubun üzerine çirkin resimler de yerleştirilmişti. Camide ard arda yaşanan saldırıların ardından güvenlik tedbirlerinin artırılacağı kaydedildi.

 

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş