Gündem

Kelsterbach’ta Camiye Şişeli Saldırı

Almanya'nın Frankfurt kenti yakınlarındaki Kelsterbach kasabasındaki bir camiye şişeli saldırı yapıldı.
28 Eylül 2021
Kelsterbach polisi cami avlusuna cam şişe fırlatan saldırganları arıyor. @shutterstock

Almanya’nın Frankfurt kenti yakınlarındaki Kelsterbach kasabasında Bergstrasse’de bulunan camiye şişeli saldırı yapıldı. IGMG Hessen Bölgesi’ne bağlı caminin avlusuna cam şişe fırlatan saldırganlar daha sonra kırmızı bir araba ile olay yerinden kaçtı.

Saldırı hakkında bilgi veren cami yetkilileri yatsı namazının farzını kıldıkları esnada sesler duyduklarını namaz anında olunduğu için müdahale edemediklerini ancak daha sonra kamera kayıtlarından olayı izlediklerini aktardı. Yetkililer saldırganların küçük bir araba ile üçer dakika ara ile camiye iki kez geldiklerinin görüldüğünü aktardı. Namazın farzını kıldıktan sonra aşağı indiklerinde avlunun cam kırıkları ile dolu olduğunu gören cami idarecileri durumu derhal polise bildirdi. Polis tarafından gerekli tutanaklar tutuldu, camlardan numuneler alındı. Kamera kayıtları da polise teslim edildi.

Kelsterbach polisi, cami avlusuna 3 şişe fırtlatarak  kırmızı bir araba ile  kasabadaki Mainstrasse istikametine kaçan failler hakkında soruşturma başlatıltı. Kelsterbach polisi olaya ilişkin görgü tanıklarının 06151-9690 nolu telefona bilgi verebileceklerini açıkladı.

 

IGMG Kelsterbach Camii avlusu cam kırıklarıyla doldu.

Reklam (İç Sayfa)

Pin It on Pinterest

Paylaş