Gündem

Otel, Sanatçı Gil Ofarim’i Davud Yıldızı Taşıdığı Gerekçesi İle Reddetti

Almanya’nın Leipzig kentindeki The Westin Leipzig oteli, sanatçı Gil Ofraim’i boynunda taşıdığı Davud Yıldızı’nı saklamadığı gerekçesi ile reddetti.
05 Ekim 2021
Sanatçı Gil Ofraim, Davud yıldızı taşıyor diye Leipzig'de bir otele alınmadı.@ZentralratJuden ekran görüntüsü.

Almanya’nın Leipzig kentinde bulunan The Westin Leipzig oteli, ses sanatçısı Gil Ofraim’i boynunda taşıdığı Davud Yıldızı’nı saklamadığı gerekçesi ile reddetti.

Almaya Yahudiler Merkez Konseyi Başkanı Josef Schuster, “Gil Ofraim’e karşı yapılan Yahudi düşmanlığı ürkütcüdür. Umarım ilgili personele karşı gereken yapılır. Ayrıca, saldırıya uğradığımızda dayanışma bekliyoruz.” dedi.

Kurumun sayfasında yer alan videoda sanatçı Ofraim olayı özetle şu şekilde anlattı: “Sırada bekliyordum, bana gelince işlem yapılmadı. Bilgisayarın bozuk olduğu söylendi. Ama sonra, sıradaki herkesin işlemi yapıldı. Ben de resepsiyondaki bay B’ye ne olduğunu sordum. “Önce sıradakileri alacağız, dedi. Ben de ‘Ben zaten sıradayım, hep arkadakileri alıyorsunuz.’ deyince yandan birisi ‘(Davud) Yıldızını sakla’ diye seslendi. Resepsiyondaki bay B. ‘Evet, Yıldızını sakla.’ dedi. Eğer saklarsam işlemimin yapılacağını söyledi. İşte Almanya 2021.”

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş