Gündem

Hanau Katilinin Babasına Para Cezası Verildi

Hanau katilinin babasına savcılığa ve gücenlik güçlerine hakaret suçundan 5.400 Euro para cezası verildi.
07 Ekim 2021
Hanau katilinin babasına, emniyet gıçleri ve savcılığa hakaret suçlarından 5.400 Euro para cezası verildi. @shutterstock

Almanya’nın Hanau kentinde önceki sene 9 göçmen kökenli insanı acımasızca katleden Tobias R.’nin babası savcılığa ve polise hakaret etme suçundan yargılandı. Üç ayrı hakaret davasından yargılanan Hanau saldırganının babasına 5.400 Euro para cezası verildi.

Mahkemeyi kabul etmediğini öne sürerek polis zoruyla mahkemeye çıkarılan sanık, mahkeme başkanına “Bana karşı önyargılısın, seni kabul etmediğimi daha önce bildirdim” diyerek hakimleri reddettiğini açıklamasına rağmen, dava tamamlandı ve sanık para cezasına çarptırıldı.

Aşırı Sağ Fikirlere Sahip

Mahkeme başkanı dosyadan anlaşıldığı kadarıyla, sanığın aşırı sağcı fikirlere sahip olduğunun anlaşıldığın dile getirirken, bir adli tıp uzmanı da oğlunun 9 kişiyi öldürmesinin yanlış olduğunu kabul etmeyecek kadar da bilinçli bir çılgın olduğuna dikkat çekti. Psikiyatri ve nöroloji uzmanı “Bu sanık gibi davranan birine daha önce çok az rastladığını” dile getirdi.

Sanık, ayrıca evinin etrafında toplanan bir grup insan hakkında bulunduğu suç duyurusunda “Vahşi Yabancılar” tanımlaması yapmıştı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş