Toplum

Almanya’yı Önümüzdeki 10 Yılda Trafik Kaosu Bekliyor

Ana karayollarındaki köprülerin önemli bir bölümünün trafiğe elverişli olmadığı açıklanan Almanya’da önümüzdeki 10 yılda trafik kaosu bekleniyor.
12 Ekim 2021
Almanya'da ana yollardaki köprülerin önemli bir bölümünün trafiğe elverişli olmaması dolayısıya önümüzdeki yıllarda trafik kaosu bekleniyor. @shutterstok

Almanya ana karayollarındaki köprülerin önemli bir bölümünün trafiğe elverişli olmadığı açıklandı. Almanya’da bu yüzden, önümüzdeki 10 yılda önemli bir trafik kaosunun yaşanması bekleniyor.

Hür Demokrat Parti (PDF) Meclis grubu tarafından hükûmete verilen soru önergesine gelen cevapta, 5915 köprünün kritik durumda olduğu, 2528 köprünün de trafiği kaldırma kapasitesinden uzakta olduğu bildirildi. Bu kadar köprünün tamir veya yenileme işleminin ise en erken 2030 yılında kadar tamamlanabileceği, ancak, bunun şimdilik mümkün olmadığı tespit edildi.

RTL/ntv’de yer alan habere göre Almanya’da ana karayollarında bulunan 43 bin 747 köprünün sadece 8 bin 641’inin kısıtlamasız trafiğe uygun olduğu açıklandı.

Habere göre köprülerin çoğunluğu 1970’li yıllarda inşa edilmiş durumda ve Batı Almanya’da bulunuyor.

FDP trafik Uzmanı Oliver Luksic, Almanya’nın bu köprüleri onarması ya da yenilemesi için çok çabuk hareket etmesi gerektiğini, ancak, mühendis eksikliği, planlama ve karar verme aşamalarının çok uzun sürmesi gibi sebeplerle trafiğe uygun köprülerin yapılmasının geciktiğini ifade etti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş