Gündem

Almanya’da Düğünler Eski Günlerine Dönüyor: Kişi Sınırlaması Kalktı!

Almanya’da yeni kurallarla birlikte düğünlerde katılım sayısı sınırlaması kalktı. Mevcut uygulamada, aşı yaptıran, hastalığı atlatan ve hızlı negatif testi olan herkes düğünlere katılabiliyor.
13 Ekim 2021
@Shutterstock

Almanya’da koronavirüs salgını nedeniyle Mart 2020 tarihinden beri düğünlerde söz konusu olan ağır kısıtlamalar kaldırıldı. Yenilenen koronavirüs kuralları ile uygulamalarda gevşemeye gidildi. Düğünlere katılım sayısı sınırlaması kalktı. Buna göre yeni uygulamayla birlikte aşı yaptıran, hastalığı atlatan ve hızlı negatif testi olan herkes düğünlere katılabiliyor.

“Bazı haftalar beş düğün gerçekleştiriliyor”

Öte yandan yenilenen kurallarla birlikte düğün salonlarına da talepler arttı. Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Krefeld şehrinde bulunan Başlar Düğün Salonu’ndan Sinan Baş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şu an iyi bir durumdayız. Bazı haftalar beş düğün gerçekleştiriliyor. Gelecek sene için daha da umutluyuz. Daha az kısıtlama ile alıştığımız düğünlere ulaşacağımızı düşünüyoruz.” diye kaydetti.

“mağduriyet yaşadığımız dönemler sona erdi”

Köln’de bulunan Güney Saal Düğün Salonları Sahibi Şuayb Güney ise “Yeni kuralların hayata geçirilmesiyle toplumun daha dikkatli bir şekilde düğünlerini yapmaya başladığına şahit oluyor ve düğünlerimizin son günlerde biraz yoğunlaştığını görüyoruz. Bu vesileyle ciddi manada mağduriyet yaşadığımız dönemler sona erdi. Yeni çiftlerimize mutluluklar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş