Gündem

Almanya’da Korona Testi Ücretlendirildi, İnsanlar Aşıya Yöneldi

Almanya’da 11 Ekim 2021 tarihi itibariyle koronavirüs antijen testlerinin ücretlendirilmesi sonrası insanlar aşıya yöneldi. Test merkezlerinde test yaptıranların sayısı yarı yarıya düştü.
13 Ekim 2021
@aa

Almanya’da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında daha çok kişinin aşı olmasını teşvik etmek için ücretsiz Kovid-19 testleri uygulaması 11 Ekim 2021 tarihi itibariyle kaldırıldı. Buna göre Kovid-19 antijen testi yaptırmak isteyenler bulunduğu eyalete göre 10 ila 40 Euro arasında bir ödeme yapmak zorunda.

“İnsanlar yeni kurallardan bıkmış durumda”

Konuyla ilgili Almanya’nın Düsseldorf kentinde test merkezinde çalışan Ersin Şahin Camia Haber’e açıklamalarda bulunurken, “İnsanlar yeni kurallardan bıkmış durumda. Aşı yaptırmaya adeta mecbur bırakıldıkları için kızgınlar. Bu da bu kişileri yıpratıyor. Fakat aşı olmak istemeyenler, başka çareleri olmadığı için ücreti ödeyip, test yaptırmaya devam ediyor.”

“testin ücretli olduğunu duyup geri dönenler bile oldu”

Bir başka test merkezi çalışanı ise test yaptıranların sayısında gözleri görülür bir düşüşün söz konusu olduğunu belirtirken, “Sayılar yarı yarıya düştü diyebiliriz. Bir çok insan bu yeni kuralla birlikte aşı oldu. Fakat birçok insan da bu yeni uygulamadan şikâyetçi. Test merkezimize gelip, testin ücretli olduğunu duyup geri dönenler bile oldu.” diye kaydetti.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş