Gündem

Norveç’te Oklu Saldırı: 5 Ölü 2 Yaralı Var!

Norveç'in Kongsberg kasabasında, bir marketin yakınında düzenlenen oklu saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı bildirildi. Olayla ilgili terör şüphesi devam ediyor.
14 Ekim 2021
@aa

Norveç’in Kongsberg kasabasında, bir marketin yakınında düzenlenen oklu saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı bildirildi. Şüphelinin yerel saatle 18.13’te saldırıyı gerçekleştirdiğini, yarım saat sonra 18.47’de yakalandığını aktaran Aas, “Şüphelinin elindeki yay ve çok sayıda okla Coop adlı marketin içine de girerek geniş bir alanı kullandığını tespit ettik.” dedi.

Saldırgan tutuklandı

Oslo polisinden yapılan açıklamada ise konuyla ilgili sosyal medyada çok farklı senaryolar bulunduğuna dikkat çekilerek, saldırganın 37 yaşındaki Norveç’te yaşayan bir Danimarkalı olduğu duyuruldu. Olayla ilgili terör şüphesinin devam ettiği belirtilen açıklamada, detayların daha sonra kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi. Norveç devlet televizyonu NRK’ye açıklamalarda bulunan saldırganın avukatı Fredrik Neumann, müvekkiliyle sabaha karşı 05.00’te görüştüğünü ve saldırının detaylarını anlatarak polise yardımcı olacağını söylediğini ifade etti.

Başbakandan ailelere başsağlığı mesajı

Norveç Başbakanı Erna Solberg de akşam üzeri Norveç’in korkunç bir olay yaşadığını ifade ederek, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi. Türkiye’nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman da , kasabada birkaç Türkiye kökenli ailenin yaşadığını ve kendileriyle irtibata geçmeye çalıştıklarını söyledi. Şimdiye kadar olumsuz bir haber almadıklarını aktaran Çorman, Norveç halkına başsağlığı diledi.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş