Gençlik

Avrupa’da Gençler Camide Buluştu

Saarbrücken ve Viyana'da gençler camide buluştu. Pandemi dolayısıyla ara verilen namaz buluşmaları ve sohbetler yeniden başladı.
Mehmet Çalay | Ramazan Koç
18 Ekim 2021
Rhein-Saar-Neckar ve Viyana'da gençler namazda buluştu.

Avrupa’da gençler namazda buluştu. İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Rhein Neckar Saar Bölgesi İrşad Başkanlığı tarafından yıllardır sürdürülen sabah namazı buluşmaları yeniden başlarken, Viyana gençliği de Mescitten Gönüllere Programında buluştu!

IGMG Rhein Neckar Saar Bölgesinin, koronavirüs pandemisi tedbirleri çerçevesinde durdurulan sabah namazı buluşmaları yeniden başladı.

Sabah namazı buluşmalarının ilki Saarbrücken Ulu Camii’nde gerçekleşti. Namaz kılındıktan sonra dua yapıldı. Bölge Başkanı Şerif Aslan katılanlara kısa bir konuşma yaptıktan sonra, Saarbrücken cemiyeti de kahvaltı ikramında bulundu.

Viyana: “Mescitten Gönüllere”

Viyana İslam Federasyonu (IFW) gençleri de Mescitten Gönüller programında Rıdvan Camiin’de bir araya geldi. Yaklaşık 200 gencin katıldığı programda Avusturya Müftüsü ve IGMG Genel Başkan Danışmanı Mustafa Mullaoğlu katıldı. Mullaoğlu, Müslüman gençlerin bulundukları toplumda örnek gençler olarak yerlerini almalarını istedi. Camilerin ve mescitlerin önemine değinen Mullaoğlu   buluduğumuz topluma Müslüman kimliğimiz nedeniyle hayırlı ve faydalı bir fert olmamız gerektiğini ve yapmış olduğumuz faydalı çalışmaları arttırmamız gerektiğini dile getirdi. Bu bağlamda en büyük görevin ve sorumluluğun bu toplumda yetişen gençlere düştüğünü hatırlatan Mullaoğlu ‘‘Derdi olanın, dağlar kadar sabrı olmalı‘‘ sözünü ekledi.

Mescitten Gönüllere programında konuşan IFW Gençlik Teşkilatı Başkanı Enes Pek, cemaat ile mescit ile ve gözümüzün nuru gençler ile buluşmanın heyecanını ve mutluluğunu taşıdığını söyledi ve önderimiz Hz.Muhammed (s.a.v) in hadisinde geçen kıyamet gününde  arşının gölgesinde barınacaklar arasında  Rabbine kulluk ederek temiz bir hayat içinde serpilip büyüyen gençlerin de yer aldığını hatırlattı.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş