Gündem

Almanya’da Koronavirüs Salgını Çığırından Çıktı

Almanya’da koronavirüs salgını çığırından çıktı. RKI Başkanı, mevcut günlük 50 (60) bin rakamının gerçeği yansıtmadığını ve en az 3 katı olduğunu söyledi.
18 Kasım 2021
@shutterstock

Almanya’da son haftalarda zirve yapan krornavirüs vaka oranları artık çığırından çıktı. Robert Koch Enstitüsü (RKI) Başkanı Lothar Wieler son rakamı 60 bin olarak açıkladı. Wieler, vaka sayısının çok yüksek olduğunu, kendilerine bildirilen rakamların da gerçek rakamların çok altında kaldığını söyledi. RKI Başkanı Lothar Wieler “Maalesef, vaka sayıları olduğundan çok az kayda geçiyor. Bugün 50 bin diye kaydettiğimiz sayılar en az iki belki de üç kat daha fazla.” dedi.

Gelecek günlerde günlük ölüm sayılarının yüzü bulacağını, hatta bu sayının, önümüzdeki haftalarda 400’e çıkacağı uyarısında bulunan Robert Koch Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler duygusal bir şekilde sürdürdüğü konuşmasında “Artık burada değiştirebileceğimiz bir şey yok. Artık hastanelerde yatanlara yardım edecek bir şey kalmadı, Ne kadar iyi tıbbî müdahale yapılırsa yapılsın, yapacak bir şey kalmadı.” ifadelerinde bulundu.

Lothar Wieler, şu anda ölüm oranlarının yüzde 0.8 olduğunu buradan hareketle günlük ölüm rakamlarının yükseleceğini bildirdi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş