Toplum

Helal Ekonomisin Paydaşları İstanbul’da Düzenlenen Helal Expo’da Buluştu

Büyüklüğü 7 trilyon dolara ulaşan helal ekonomisinin paydaşları, 7. Dünya Helal Zirvesi ve 8. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Expo'da bir araya geldi.
25 Kasım 2021
@aa

Dünyanın en büyük “helal organizasyonu” olarak kabul edilen Dünya Helal Zirvesi ile İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo başladı. Helal belgeli ticaret hacminin artırılması, yeni pazarlara ulaşım sağlanması ve sektörel gelişmelerin yakından takip edilmesi amacıyla düzenlenen fuar, başta gıda olmak üzere kozmetik, finans ve turizm gibi alanlardan birçok sektör temsilcisini bir araya getiriyor. Ayrıca, lojistik, yayıncılık, ambalaj, eğitim gibi farklı sektörlerden de kuruluşlar da yer alıyor.

“helal piyasasındaki son gelişmeleri istişare etme imkânı bulacağız”

Helal Expo ve Dünya Helal Zirvesine bir ekiple katılan Avrupa Helal Sertifikalama Enstitüsü (EHZ) Genel Müdürü Burak Yılmaz, Camia Haber’e açıklamalarda bulunurken, “Üç gün sürecek olan bu fuarda, farklı ülkelerden farklı katılımcılarıyla birebir görüşme imkânlarımız olacak. Dünya genelinde bulunan helal piyasasındaki son gelişmeleri, farklı kıtalardaki meseleleri kendileriyle istişare etme imkânı bulacağız.” diye konuştu.

25’ten fazla ülkeden katılımcı ağırlanıyor

7. Dünya Helal Zirvesi’ne dünyanın dört bir yanından alanlarında profesyonel akademisyenler, araştırmacılar, iş insanları ve sektör öncüleri katılıyor. Çevrim içi de takip edilebilecek etkinlikle İİT üyesi ülkeler arasındaki dayanışma ve iş birliğini artırmanın yanı sıra teşkilata üye olmayan ülkelerde de helal sektörüne yönelik farkındalığı artırıp ilişkileri kuvvetlendirmek amaçlanıyor. Organizasyon, 28 Kasım’da sona erecek.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş