Gençlik

Annecy’de Gençler İçin Meslek Eğitim Fuarı Yapıldı

Fransa Alpes Bölge Gençlik ve Kadınlar Gençlik Teşkilatı, gençler için Meslek Eğitim Fuarı düzenledi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği fuarda 20 kadar mesleki danışman bulundu.
06 Aralık 2021
CIMG Alpes Gençlik ve Kadınlar Gençlik Teşkilatı Gençler için eğitim fuarı düzenledi.

İslam Toplumu Millî Görüş (CIMG) Alpes Bölgesi Gençlik Teşkilatı ile Kadınlar Gençlik Teşkilatı gençler için meslek eğitim fuarı düzenledi. Bölgedeki gençler fuara yoğun ilgi gösterdi.

Fuara katılarak çeşitli meslekler ve eğitim alanları ile bilgi alan gençler tercih edecekleri ya da tereddüt gösterdikleri meslek alanları ile ilgili bilgi aldı. Fuar, gençlerin mesleki hayata yönlenirken doğru kararlar almalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

20’ye Yakın Danışman Gençleri Bilgilendirdi

Geleneksel olarak düzenlenen fuarda bu sene 20’ye yakın meslek danışmanı, alanları ile ilgili olarak gençlerin merak ettikleri soruları cevaplandırdı ve yönlendirmelerde bulundu. Meslek Eğitim Fuarı’nda, muhasebe, sağlık, hukuk, mühendislik, ekonomi, İslami ilimler, psikoloji ve biyoloji gibi alanlar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Meslek eğitim Fuarı’na gençler yoğun ilgi gösterdi

CIMG Alpes Bölge Gençlik Teşkilatı Başkanı Mikail Tamtürk fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede gençlerin fuara gösterdiği ilgi için teşekkür etti. Tamtürk, “Fransa’da yaşayan gençlerimizin meslek seçiminde doğru kararlar vermelerine yardımcı olmak ve eğitim hayatlarında onları başarıya götürecek yolları göstermek için bu fuarı düzenledik.” dedi.

Bu arada, CIMG Gençlik Teşkilatı KİB Başkanı Abdul Samet Tanrıverdi, Bölge Kadınlar Gençlik Teşkilatı yürütme kurulu üyelerinden Nisa Nur Ekici ile Hüveyda Çavuş da gençlere yardımcı oldu.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş