Gündem

Almanya’da Yangın Faciası: 3’ü Çocuk 8 Kişi Yaralandı

Almanya’nın Delmenhorst kentinde üç binada yangın çıktı. 3’ü çocuk 8 kişi yaralandı. Yapılan ilk soruşturma neticesinde yangının çıkış nedeninin kundaklama olabileceği kaydediliyor.
15 Aralık 2021

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinde bulunan Delmenhorst kentinde bir çok Türkiye kökenli ailenin de yaşadığı üç binada yangın çıktı. Yaklaşık bir saat içerisinde çıkan yangınlarda 3’ü çocuk 8 kişi yaralandı. Yangınların üçü de Düsternort semtinde meydana geldi. Polis yapılan ilk soruşturma neticesinde yangının çıkış nedeninin kundaklama olabileceğini kaydetti.

İlk Yangın 18:30’da Bildirildi

İlk yangın saat 18:30 sularında polise bildirildi. Binanın çatı katında bulunan boş bir dairede mobilyalar alevler altında kaldı. İtfaiye yangını hızlı bir şekilde söndürdü, ölen veya yaralanan olmadı.

6 kişi hastaneye kaldırıldı

Yaklaşık 15 dakika sonra ise yine bir binadan yangın haberi geldi. İtfaiye ekipleri burada 3’ü çocuk 6 kişiyi kurtardı. Altı kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Yangının bodrum katından çıktığı ifade edildi. İtfaiye ekiplerinin kapıları kırmak ve elektrikleri kesmek zorunda kalması sonucu binanın mevcut durumda oturulamaz hâle geldiği belirtildi.

Üçüncü yangın ise saat 19:40 sularında bildirildi. Burada da ölen veya yaralanan olmadı. Çıkan yangınlarda itfaiye ekipleri toplam 56 kişiyle, kurtarma ekipleri ise 35 kişiyle müdahelede bulundu.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş