Toplum

Berlin’de Cami Rehberliği Kursu’na Katılanlara Sertifika Verildi

IGMG Berlin Bölgesi Cami Rehberliği Sertifikası Kursu'na katılan 20 kişi daha rehberlik sertifikasını aldı.
20 Aralık 2021
Cami Rehberliği Sertifikası Kursu'na katılanlar sertifikalarını aldı. Fotoğraf: Hazım Damgacı

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Berlin Bölge Kurumsal İletişim Başkanlığı tarafından başlatılan Cami Rehberliği Kursları 20 mezun daha verdi. İkinci dönem kurslarının sona ermesi ile Cami Rehberliği Sertifikası alan rehberlerin sayısı 50’e yaklaştı.

Cami Rehberliği kurslarına katılanlar sertifikalarını aldı. IGMG Berlin Bölgesinde yapılan öze bir programla sertifikalarını alan mezunlar bundan sonra Berlin’deki camilerin tanıtımıında gönüllü olarak görev alacaklar.

Cami Tanıtımı İçin Online Rezrvasyon İmkanı

Bu arada, İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Berlin Bölgesinin de üyesi olduğu Berlin İslam Federasyonu (IFB), camileri gruplar hâlinde ziyaret etmek isteyenler için bir online rezervasyon sistemi başlattı. Sistem şimdilik Berlin’deki üç cami ile ilgili tanıtım isteklerine açık bulunuyor. Sisteme daha sonra Berlin’deki diğer camiler de dahil edilecek.

Berlin camilerini ziyaret etmek isteyenler http://berliner-moscheen.de sitesi aracılığıyla kendilerinden istenen bilgileri ulaştıracaklar. Belirlenen tarihlerde cami tanıtımları ve ziyaretler yapılacak.

Camilerin tanıtımında Cami Rehberliği Kursları’nı bitirenler görev alacak.

Şimdilik 3 Cami

Berlin camileri ziyaret promramlarının online rezervasyonu geçici bir süre Berlin’deki 3 cami için geçerli olacak. Bu camiler, Skalitzer Straße’deki Mevlana, Falkensteinstraße’deki Fatih ve Mariendorfer Damm’daki Mariendorf camilerinden oluşuyor. Cami tanıtımları için en az 5 kişinin aynı anda müraccat etmiş olması gerekiyor. Tek kişilik ya da daha az gruplar için ise özel müracaat yapılması gerekiyor.

Rehberlik Almanca Yapılacak

Berlin İslam Federasyonu ziyaretlerin şimdilik Almanca olarak gerçekleşeceğini, ancak, ilgili cami ile yapılacak olan öngörüşme sonrasında diğer dillerde de yapılmasının planlandığını açıkladı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş