Toplum

Dövizli Askerlikte Yeni Ücret: 3 Bin 750 Euro

Türkiye'de memur maaşlarının belirlenmesi üzerine dövizle askerlik bedeli de tespit edildi. Bugünkü kura göre dövizli askerlik 3 bin 750 Euro oldu.
03 Ocak 2022
Dövizli askerlik bedeli belli oldu. 55 bin 489 TL karşılığında döviz ödenecek. @aa

Yurt dışından yapılacak olan dövizle askerlik bedelli belli oldu. Türkiye’deki memur maaaşlarına yapılacak olan zam artışlarının belli olması sonrasında, bedelli askerlik ücretleri de güncellendi.

Yeni güncellemeye göre Türkiye’de bedelli askerlik 55 bin 489 TL oldu. Bu miktar Ocak-Haziran 2022 döneminde geçerli olacak.

Dövizle Askerlik Kura Göre Değişiyor

Türkiye’de bedelli askerlik ücretlerinin belli olmasından sonra yurt dışından dövizle askerlik yapmak isteyenlerin ödeyeceği ücret de ortaya çıktı. Yeni dövizle askerlik bedeli olarak, bugünkü Euro kuru olan 14,80 TL üzerinden hesap edildiğinde 3 bin 750 Euro ödeme yapılacak. Euro kurunun daha da düşmesi durumunda dövizle askerlik bedeli artacak. Ancak, Euro kuru yeniden yükselirse o zaman da bedel düşecek.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar, bedelli askerlik ödemelerini dövizle yaptıkları için, bedellerini, ödeme yaptıkları günün kuru üzerinden ödüyorlar.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş