Gündem

Eric Zemmour Şimdi de Ezanı Hedef Aldı

Fransa’da aşırı sağcı siyasetçi ve Fransa Cumhurbaşkanı adayı Eric Zemmour bu kez de camileri ve ezanı hedef aldı.
11 Şubat 2022
Eric Zemmour: "Ben cumhurbaşkanı olursam cami de olmayacak ezan da olmayacak." @shutterstock

Fransa’da cumhurbaşkanı adayı olan aşırı sağcı siyasetçi Eric Zemmour “Fransa’da müezzin sesi duymak istemiyorum. Eğer ben cumhurbaşkanı olursam duymayacağım.” diyerek bu sefer ezanı hedef aldı.

Fransa’nın “kiliseler manzarası” olarak kalması gerektiğini söyleyen ırkçı siyasetçi, “devasa camilere karşı çıkıyorum.” diyerek de camileri hedefe koydu.

Zemmour daha önce de cumhurbaşkanı olması durumunda Muhammed gibi Müslüman ismi verilmesini yasaklayacağı yönündeki ifadeleriyle büyük tepki çekmişti.

Eric Zemmour göçmenlere ve Müslümanlara karşı nefreti körükleme suçundan birçok kez mahkeme önünde mahkum olmuştu. Son olarak Ocak ayında Paris Ceza Mahkemesinde görülen davada, 2020’de bir televizyon kanalında 18 yaşından küçük göçmenleri “hırsız”, “katil” ve “tecavüzcü” olarak nitelendiren cumhurbaşkanı adayı 10 bin euro para cezasına çarptırılmıştı.

Zemmour, nisan ayında yapılacak seçimde cumhurbaşkanlığı için yarışacak.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Almanya’da 1 Haziran’dan İtibaren Neler Değişecek?

Almanya’da 1 Haziran 2022'den itibaren tüketiciler için çok şey değişecek. Aylık 9 Euro’luk ulaşım biletinin yanı sıra benzin fiyatları ucuzlayacak, bazı ülkelerden alınan yabancı ehliyetler kolayca değiştirilebilecek. 3. aşı yaptırmayanların aşı sertifikaları geçersiz sayılacak.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş