Gündem

Belçika’da Camiye 2 Haftada 3. Saldırı Yapıldı

Belçika İslam Federasyonu’na bağlı olarak hizmet sunan Sint Niklaas kentindeki Hilal İslam Kültür Merkezi’ne iki hafta içinde üçüncü kez saldırı yapıldı. Cami cemaati tedirgin.
Esra Çelik
13 Şubat 2022
Sint Niklaas İslam Kültür Merkezi, son haftalarda 3 kez saldırı altında kaldı.

Belçika’nın Sint Niklaas şehrinde içinde caminin de bulunduğu Hilal İslam Kültür Merkezi (Belçika İslam Federasyonu Sint Niklaas Şubesi) 11 Şubat sabahı yine bir saldırı yapıldı. bu son saldırı ile son iki hafta içerisinde 3 kez saldırıya uğramış oldu.

Hilal İslam Kültür Merkezi’ne yapılan sol saldırıda caminin pencereleriyle kapıları kırıldı. Lokalde bulunan bir televizyon da parçalandı. Merkez yöneticileri ve cemaat bu saldırıların arkasında kimin olduğunu bilmediklerini ancak ırkçı bir eylem olduğunu düşündüklerini belirttiler. Merkeze güvenlik için kamera sistemi kurulacak.

“FAİLLERİN HESAP VERMELERİNİ DİLİYORUZ.”

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün de saldırıyı kınadı. Ergün sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda “Belçika’nın Sint Niklaas kentindeki camimize iki hafta içerisinde üç kez saldırı gerçekleşti. Bu menfur saldırıları kınıyor, faillerin adalet önünde hesap vermelerini diliyoruz. Cemaatimize geçmiş olsun.” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş