Gündem

Almanya’da Türkiye Kökenlilerin Araçlarına Saldırı: “Pis Yabancılar, Defolun Gidin!”

Almanya’nın Köln kentinde ırkçı saldırgan, Türkiye kökenlilere ait araçlara şişe ile vurup sileceklerini kırdı. Irkçı saldırgan, psikolojisinin bozuk olduğu ileri sürülerek serbest bırakıldı.
03 Mart 2022
Köln'deki saldırıda saldırgan araçlara şişeyle vurdu@Foto: sosyal Medya

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan Köln kentinde Türkliye kökenlilerin yoğun olarak yaşadığı mahallede, araçlara ırkçı saldırı yapıldı. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, 40 yaşında bir Almanın, yabancılara ait olduğunu tahmin ettiğini beş arabaya şişe ile vurduğu, sileceklerini kırdığı gözlemlendi.

“Pis yabancılar, defolun gidin!”

Adamın saldırı esnasında, “Pis yabancılar, defolun gidin! Köln Almanların, Almanya Almanların” dediği görüldü. Olay sonrası polis tarafından hızlı bir şekilde yakalanan saldırganın ifadesi alındı. Polis, saldırganı, psikolojisinin bozuk olduğu gerekçesiyle serbest bıraktı.

“Çocuklarımız için Korkuyoruz”

Olay sonrası açıklamalarda bulunan mağdur Aykut Erdoğdu, özellikle çocukları için korktuklarını belirtti. Psikolojisinin bozuk olduğu iddia edilen saldırganla alakası ise Erdoğdu “Kendisinin hastaneye yatırılmasını veyahut bu durumun başka bir şekilde çözüme kavuşturulmasını ümit ediyoruz.” dedi.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş