Gündem

Almanya’da 7 Havalimanında Grev: Seferler İptal edildi

Almanya'da güvenlik personelinin grevi üzerine 7 havalimanından çok sayıda uçuş iptal edildi. Grevden Türkiye uçuşları da etkilendi.
14 Mart 2022
Almanya'da greve giden 6 havaalanından birisi Köln/Bonn havalimanı. @shutterstock

Almanya’da havalimanlarında görevli güvenlik personelinin grevi gitmesi üzerine 7 havalimanında çok sayıda uçuş iptal edildi. İptal edilen uçuşlar arasında Türkiye uçuşları da var. İstanbul’da yoğun kar yağışı sebebiyle zaten daha önceden iptal edilen bazı uçuşlara grevler sebebiyle yeni iptallerin eklenmesi, Türkiye yolcularını daha fazla mağdur etti.

Berlin, Köln/Bonn, Düsseldorf, Bremen, Hannover ve Leipzig havalimanlarında yapılan grevler, Verd.di sendikasının çağrısı üzerine yapıldı. Güvenlik kontrol personelinin azlığı sebebiyle kontroller sadece bir noktada yapılabiliyor. Güvenlik personeli daha fazla ücret iyi çalışma şartları talep ediyor. Grevlere daha sonra Almanya’nın en büyük ikinci havaalanı olan Münih havalimanı da katıldı.

Bazı hava yolları yolcularını otellere yerleştirirken, bazı havayolları da uçuşlarını ileriki saatlere erteliyor. Hangi uçuşların iptal edildiği ya da ertelendiği ilgili hava yolları ile havaalanlarından öğrenilebiliyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş