Toplum

Danimarka’da Şubeler Arası Bilgi Yarışması

Danimarka İslam Toplumu Eğitim Başkanlığı şubeler arasında Bilgi Yarışması düzenledi. Yarışmada, Vejle şubesi birinci oldu.
Şevki Şahin
15 Mart 2022
DİT bilgi yarışmasında, Nihat Taş, Reyan Taş ve Ahmet Aytaç’ın temsil ettiği Vejle şubesi birinci oldu.

Danimarka İslam Toplumu (DİT), şubeler arasında bilgi yarışması yaptı. DİT Eğitim Başkanlığı tarafından organize edilen bilgi yarışmasına 10-13 yaş arası kız ve erkek öğrenciler katıldı. Yarışmada 12 şubeden toplam 33 yarışmacı yer aldı.

Yarışma soruları Temel Bilgiler 1 ve Temel Bilgiler 2 müfredatından, itikad, ibadet, siyer ve ahlak olmak üzere 4 kategoride oluşturuldu.

Yarışmayı Vejle şubesi birincilikle bitirirken, Ishoj şubesi ikinci ve Alberslund şubesi de üçüncü olarak bitirdi.

Tüm katılımcılara 200’er Kron hediye verilen yarışmada birincilere 500, İkincilere 400 ve üçüncülere de 400’er Kron verildi.

Yarışmada birinciliği alan Vejle şubesini Nihat Taş, Reyan Taş ve Ahmet Aytaç temsil ederken, ikinci olan Ishoj şubesini de Nefef Kalkan, Su Kalkan ve Ayşe Koyuncu temsil etti. Üçüncü olan Alberslund şubesini de Damla Almalı, Belinay Lasu ve Eslem Kara temsil etti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş