Toplum

Berat Kandili Huşu İle İdrak Edildi

Ramazan ayının müjdecisi olarak kabul edilen Berat Kandili, Avrupa’da camilerde düzenlenen özel programlarla idrak edildi.
18 Mart 2022
Duisburg Mevlana Camii

Avrupa’da Müslümanların yoğun olarak yaşadığı yerlerdeki camilerde, Berat Kandili dolayısıyla özel programlar düzenlendi. BAşta Almanya, Frans ave Hollanda olmak üzere Müslümanlar geceyi idrak edebilmek için camilere gitti.

Avrupa genelinde İslam Toplumu Milli Görüşe(IGMG) bağlı tüm camilerde gerçekleştirilen kandil programlarıma katılım yoğun oldu.

Açılışı geçtiğimiz ay gerçekleştirilen İslam Toplumu Milli Görüş’e bağlı Duisburg Mevlana Camii’nde de gerçekleştirilen programda da Kur’an-ı Kerim, ilahiler okundu. Duisburg Mevlana Camii İmam Hatibi Yusup Topcuk gerçekleştirdiği sohbette Berat kandilinin önemini anlattı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin okunduğu gecede Müslümanlar hep birlikte dua etti, namaz kıldı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Edeka ve Netto’dan Acil Geri Çağırma!

Panem Backstube GmbH tarafından üretilen ve Edeka, Marktkauf ve Netto Marken-Discount marketlerinde satılan bazı fırına hazır pişirme ekmeği (Aufbackbrötchen) içerisinde tahta parçaları bulunma ihtimali nedeniyle acil geri çağırma yapıldı. Tüketiciler uyarılıyor!

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş