Dünya

Yeni Zelanda, Ramazan Bayramı Özel Pulu Çıkardı

Yeni Zelanda Postanesi bu yıl Ramazan Bayramını kutlayan özel bir posta pulu çıkardı.
18 Mart 2022
Yeni Zelanda Postası, Ramazan Bayramı için özel pul çıkardı.

Yeni Zelanda Postanesi, ülkede yaşayan çeşitli dinlere mensup insanların bayramlarını özel bir pullarla kutlarken, bu sene de Müslümanların Ramazan Bayramını kutlayan pullar bastırdı.

Cami kubbesi üzerine Arapça Iyd Mubarek (Bayramınız Kutlu olsun) yazan pullarda aynı zamanda “Eid Mubarak” şeklinde de İngilizce Ramazan Bayramı tebriği de yer alıyor. Pul üzerinde Hicri 1443 tarihi de bulunuyor.

Ramazan Bayramı için çıkarılan özel posta pulunun değerleri 1,50 Yeni Zelanda Doları’ndan (NZD) başlıyor. Ayrıca 2,80, 3,60 ve 6,50 dolarlık pullar da var.

Yeni Zelanda Postası New Zealand Post, pullar ile ilgili yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda’da çok sayıda millete mensup Müslümanın yaşadığı ve ülkede yüzyıldan fazla zamandan beri ramazan Bayramının kutlandığı ifade edildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Edeka ve Netto’dan Acil Geri Çağırma!

Panem Backstube GmbH tarafından üretilen ve Edeka, Marktkauf ve Netto Marken-Discount marketlerinde satılan bazı fırına hazır pişirme ekmeği (Aufbackbrötchen) içerisinde tahta parçaları bulunma ihtimali nedeniyle acil geri çağırma yapıldı. Tüketiciler uyarılıyor!

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş