Dünya

ABD’nin Delaware Eyaleti Ramazan Ayını Resmen Tanıdı

ABD’nin Delaware eyaleti, ramazan ayının ve Müslümanların eyalet genelinde resmen tanınmasını içeren tasarıyı kabul etti.
27 Mart 2022
ABD'nin Delaware Eyaleti, ramazan ayını ve Müslümanları resmen tanıyan tasarıyı kabul etti. @aa

Amerika Birleşık Devletlerinin Delaware Eyaleti eyalette yaşayan Müslümanları ve Müslümanların Ramazan ayını resmen tanıdı.

3 Kasım 2020 genel seçimlerinde eyaletin ilk Müslüman kadın milletvekili olarak seçilen 30 yaşındaki Madinah Wilson-Anton’un ana destekçi olarak sunduğu tasarı, eyaletin Genel Kurul toplantısında 21 üyenin 20’si tarafından kabul edildi. Böylece ramazan ayının Müslümanlar için kutsallığını resmen tanımış oldu.

HCR-62 olarak bilinen tasarıda, “oruç, fedakarlık, şükran ve tefekkür ayı olan mübarek ramazan ayının kutlanması, bu eyaletin ve bu milletin ihyasına her gün katkıda bulunan bu eyaletin Müslüman sakinlerinin tanınması” ifadesi yer aldı.

Tasarıda, ayrıca Delaware eyaletindeki okul ve işletmelerin, mevcut yasalar çerçevesinde Müslümanların ramazan ayı ve bayram kutlamalarını inançlarına göre yaşamaları için kolaylık sağlanması gerektiği çağrısı yapıldı. (c/aa)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş