Gündem

Ergün: “Kimse Müslümanlar Olarak Bizi Dışlamaya Kalkışmasın!”

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Berlin Bölge Başkanlığı iftar Programında konuşan Genel Başkan, Kemal Ergün "Müslümanlar olarak bizler bu ülkelerin asli unsurlarıyız, kimse bizi dışlamaya kalkmasın!" dedi.
22 Nisan 2022
IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün @camiahaber

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Berlin Bölge Başkanlığı iftarında Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ağırlandı. IGMG Berlin Bölge Başkanı Hasan İstanbul’un da konukluğunda yapılan iftarda Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Berlin Başkonsolosu Olgun Yücekök ve IGMG Genel Başkanı birer konuşma yaptı.

IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün burada yaptığı konuşmada Avrupa’daki Müslümanların yaşadıkları toplumun asli unsurları olduğunu belirterek, “Bu toprakların yerli Müslümanlarıyız. Evet Türkiye kökenli Müslümanlarız ama bu toplumun asli unsurlarıyız. Onun için buralar bizim vatanımız. Kimse bizi dışlamaya kalkmasın bizim buralarda oluşumuz bu ülkelerin zenginliğidir.” dedi.

Alman hükümetinin özellikle Müslümanlar, azınlıklar ve göçmen kökenliler ile ilgili programlarını olumlu gördüklerini vurgulayan Ergün, “Bu programların buradaki insanların hayrına olacağına inanıyoruz. Dini cemaat temsilcileri olarak bu programların takipçisi olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Fransa’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen Ergün iki adayın da “Ben daha fazla yabancı düşmanıyım, ben daha fazla İslam ve Müslüman düşmanıyım, ben daha fazla cami kapatacağım” diye birbirleriyle yarıştığını vurguladı. Ergün, bu noktada dışlayıcı ve ayrımcı tutumun toplumun huzursuzluğunu artıracağı uyarısında bulundu.

Almanya’nın başkenti Berlin’de İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) tarafından düzenlenen iftarda, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen de bir konuşma yaptı. @aa

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen de 3,5 milyonu aşan nüfusuyla Almanya Türk Toplumu’nun iki ülkeyi bağlayan en önemli beşeri bağ olduğunu söyledi.

Büyükelçi Şen vatandaşların özellikle ibadet ihtiyaçlarının karşılanmasında, Türk toplumunun beşeri bağlarının güçlü tutulmasında ve maruz kalınan tehditlerle yek vücut başa çıkabilme konusunda sivil toplum kuruluşlarına büyük görev düştüğünü ifade etti. (c/aa)

Toplumu Milli Görüş (IGMG) Berlin Bölgesi iftarı. @aa

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş