Dünya

Etyopya’da Amhara Bölgesindeki Müslümanlar Bayram Yapamadı

Etyopya'nın Amhara Bölgesinde, fanatik Hristiyan örgüt Fano tarafından camilerle Müslümanların evlerinin yakılması sebebiyle bayram yapılamadı. Müslümanlar evlerinden çıkamadı.
03 Mayıs 2022

Etiyopya’nın Amhara bölgesinde, fanatik Hristiyan Fano milisleri tarafından Müslümanlara karşı düzenlene saldırılar sebebiyle Gandor şehri ve çevresinde Müslümanlar bayram namazı sonrasında Ramazan bayramını kutlayamadı. Saldırılar sebebiyle Müslümanlar evlerinden çıkamadı.

Müslümanlara Yapılan Zulümleri Belgeleme (Documenting Oppression Against Muslims DOAM) isimli bağımsız kuruluş tarafından yapılan sosyal medya açıklamasında, bölgede Müslümanlara ait camilerle evler yakıldı ve 30’dan fazla Müslüman da katledildi.

Etyopya’nın Başkenti Adis Ababa’da bulunan İslami İşler Yüksek Konseyi de bazı kadınların da tecavüze uğradığını, Kur’anların yakıldığını bildirdi.

DOAM, Etyopya yönetiminin bölgedeki Müslümanları koruyamadığını açıkladı.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Almanya’da 1 Haziran’dan İtibaren Neler Değişecek?

Almanya’da 1 Haziran 2022'den itibaren tüketiciler için çok şey değişecek. Aylık 9 Euro’luk ulaşım biletinin yanı sıra benzin fiyatları ucuzlayacak, bazı ülkelerden alınan yabancı ehliyetler kolayca değiştirilebilecek. 3. aşı yaptırmayanların aşı sertifikaları geçersiz sayılacak.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş