Gündem

Viernheim Dinler Forumu: “Savaşa Hayır; Barışa Evet!”

Almanya’nın Viernheim kasabasında bulunan Dinler Forumu, Rusya-Ukrayna savaşının bitmesi için dua etti ve “Savaşa hayır; barışa evet!” dedi.
Mehmet Çalay
08 Mayıs 2022

Almanya’nın Viernheim kasabasında Aralarında Müslümanların da yer aldığı Dinler Forumu, Rusya-Ukrayna savaşının bitmesi için bir gösteri düzenledi. Gösteride din temsilcileri savaşın bitmesi için dua etti ve “Savaşa hayır!” dedi.

Viernheim’deki barış gösterisine Müslümanlar adına İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Sultan Ahmet Camii İmam Hatibi Muhammed Sevinç ile birlikte Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Eyüb Sultan Camii İmam Hatibi Abdülcelil Gürbüz katıldı.

Savaşa hayır gösterisinde Viernheim Belediye Başkanı Matthias Baass da yer aldı ve “Savaş hiçbir tarafa fayda sağlamadığı gibi arkasında sadece gözyaşı ve yıkım bırakıyor. Bu yüzden hep birlikte savaşa hayır, barışa evet diyoruz.” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Edeka ve Netto’dan Acil Geri Çağırma!

Panem Backstube GmbH tarafından üretilen ve Edeka, Marktkauf ve Netto Marken-Discount marketlerinde satılan bazı fırına hazır pişirme ekmeği (Aufbackbrötchen) içerisinde tahta parçaları bulunma ihtimali nedeniyle acil geri çağırma yapıldı. Tüketiciler uyarılıyor!

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş