Toplum

Avusturya’da Kültür ve Kitap Fuarı Başladı

Avusturya’nın İsviçre sınırına yakın Voarlberg eyaletine bağlı Dornbirn şehrinde, Avusturya İslam Federasyonu(AİF) tarafından düzenlenen 15. Avusturya Kültür ve Kitap Fuarı başladı.
27 Mayıs 2022
Avusturya Kitap Fuarı IGMG Genel Başkanı ve TC Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun'un da katılımı ile açıldı. Fuar, 29 Mayıs Pazar akşamı sona eriyor.

Avusturya İslam Federasyonu AİF tarafından düzenlenen Avrupa’nın en prestijli ve zengin içerikli fuarlarından birisi olan Dornbirn’deki Avusturya Kültür ve Kitap Fuarı açıldı.

Kültür ve Kitap Fuarı’nın açılışını İslam Toplumu Milli Görüş Genel Başkanı Kemal Ergün ile Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ceyhun Ozan, Avusturya İslam Cemaati Başkanı Ümit Vural, Avusturya İslam Federasyonları Sözcüsü Abdi Taşdöğen, Vorarlberg Başpiskoposu Benno Elbs ve diğer konuklar birlikte gerçekleştirdi. Açılışta, Vorarlberg Eyalet İçişleri Bakanı Christian Gantner, Bregenz Belediye Başkanı Michael Ritsch ve Vorarlberg Eyalet Parlamentosu Milletvekili Dr Sabine Scheffknecht de hazır bulundu.

15. Kültür ve Kitap Fuarı

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Kemal Ergün, “Bu yıl 15.’si düzenlenen Avusturya Kültür ve Kitap Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdik. Zengin içerikleriyle beğeni toplayan bu güzide etkinliğimizin hayırlar getirmesini diliyor, organizasyonda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Avusturya Kültür ve Kitap Fuarı & Türk Girişimcileri Fuarı Avusturya’nın Vorarlberg Eyaletinde bulunan Dornbirn şehrinde düzenleniyor. Birçok fuara ev sahipliği yapan Dornbirn şehri Almanya’ya 20 km, İsviçre’ye 10 km ve Liechtenstein’e 30 km mesafe uzaklıkta bulunuyor.

Beş gün sürecek etkinlikte, kitap tanıtımlarının yanı sıra Türk mutfağı başta olmak üzere, el sanatları ve çeşitli etkinlikler vatandaşların beğenisine sunulacak.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş