Gençlik

Viyana İslam Fedarasyonu Müslüman Gençleri Futbol Turnuvasında Buluşturdu

Viyana İslam Federasyonu (IFW), 100’e yakın Müslüman genci futbol turnuvasında buluşturdu.
09 Haziran 2022
@Camiahaber

Viyana İslam Federasyonu (IFW), yaklaşık 100 Müslüman genci 29 Mayıs 2022 tarihinde futbol turnuvasında buluşturdu. Turnuvanın ana sloganı “Futbol bahane, kardeşlik şahane” olurken, Turnuvanın şampiyonu Mescid-i Aksa Şubesi oldu. Travelingo seyahat acentasının ana sporsorluğunda organize edilen turnuva, Viyana’nın 10. Bölgesinde bulunan ‘‘Soccerdome‘‘ halı sahasında gerçekleşti.

100’e yakın genç katıldı

Turnuvaya 17 şubeden 100‘e yakın 15-17 yaş arası genç katılım sağladı. Toplam 4 Grupta 17 Takım mücadele ederken, grubu geçen ilk iki takım eleme usulü ile mücadeleye devam etti. Çekişmeli geçen müsabakaları profesyonel hakemler yönetirken fairplay ve kardeşlik ön planda oldu. Takımlarda Filistin, Senegal gibi farklı milletlerden futbolcuların oynaması da turnuvaya ayrı bir renk kattı.

Şampiyon Mescid-i Aksa Şubesi Oldu

7 takım şampiyonluk için ter dökerken şampiyonluk kupası final maçıyla sahibini buldu. Final maçında Mescid-i Aksa ile Tuna Şubesi karşı karşıya gelirken kupanın sahibi Mescid-i Aksa oldu. Üçüncülük maçında ise Hamidiye ile St.Pölten Şubesi karşılaştı ve üçüncülük kupası ile ‘‘fair play‘‘ ödülü hamidiye Şubesi‘nin oldu. Öte yandan ‘‘en iyi kaleci‘‘ Muhammed Ünal (Tuna) ve ‘‘gol kralı‘‘ Mikail Ünlü (Tuna) oldu.

“Futbol bahane, kardeşlik şahane”

IFW Orta Öğretim Başkanı İlker Argan ise turnuvayı şu şekilde değerlendirdi: “Hamd olsun 100’e yakın gencimiz ile biraraya gelebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Turnuvamızda sloganımız daima ‘‘Futbol bahane, kardeşlik şahane‘‘ oldu. Ahlak ve maneviyat sahibi gençler ile bir turnuvanın daha sonuna gelirken, şubelerimizi kupalar ve madalyalar ile ödüllendirdik. Bu turnuvanın mağlubu olmadı, hamd olsun kardeşlik kazandı.”

Reklam (İç Sayfa)

Pin It on Pinterest

Paylaş