Gündem

Londra’da Holland Park Okulunun Derecesi Irkçı ve İslamofobik Olduğu Gerekçesiyle Düşürüldü

Londra’nın Kensington ilçesinde bulunan Holland Park Okulu'nun derecesi ırkçı ve İslamofobik olduğu gerekçesi ile düşürüldü.
14 Haziran 2022
Irkçı ve İslamofobik davranışlar sebebiyle Londra'daki Holland Park Okulu'nun derecesi "kabul edilemez" kategorisine düşürüldü. @shutterstock

İngiltere’nin başkenti Londra’nın önemli okulları arasında ve İngiliz okul sistemine göre “akademi” kategorisinde bulunan Kensington Holland Park Okulu’nun derecesi, Ofsted müfettişlerinin yaptığı denetimleri sonucunda “mükemmel”lik derecesinden “kabul edilemez” derecesine düşürüldü.

Yedi yıl önce eğitim ve idareci, öğretmen ve öğrenci ilişkilerinin kalitesi sebebiyle “mükkemmel” kategorisinde yer almaya hak kazanan Holland Park Okulu’nun derecesi, Ofsted müfettişlerinin haber vermeden yaptıkları denetim sonrasında “kabul edilemez” derecesine düşürüldü. Okulun “kabul edilemez” derecesine düşürülme gerekçeleri arasında öğretmenlerle öğrencilerin idare tarafından ırkçı ve İslamofobik ve hatta cinsiyetçi davranışlara maruz kalması da yer aldı.

Kısa adı Ofsted olan Eğitim, Çocuk Hizmet ve Yetenekleri Standartları Bürosu tarafından yapılan denetimler sonrasında, okulda “korku ve kayırma kültürü”nün hakim olduğu kararına varıldı. Denetimlerde, okulda, öğretmenlere öğrencilerin toplum önünde küçük düşürülmesi veya sözlü hakarete uğramasının bir davranış politikası hâline dönüştüğü de tespit edildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş