Gündem

Almanya’da Türkiye Kökenli, Bulduğu 557 Bin Euro’yu Sahibine Verdi

Almanya’nın Monheim kentinde yaşayan Hüseyin Ersoy, ölen bir kişinin evini boşaltırken 557 bin Euro buldu. Ersoy, parayı söz konusu kişinin mirasçısına teslim etti.
22 Haziran 2022
@Facebook

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan Monheim kentinde örnek bir davranış yaşandı. Ölen insanların evlerini tasfiye işini yapan Türkiye kökenli Hüseyin Ersoy, yine ölen bir adamın evini boşaltırken para dolu bir çanta buldu. Paraların sahte olmadığını ve bunların toplam 557 bin Euro’yu bulduğunu tespit ettikten sonra ölen adamın kızı olan mirasçıyı aradı. Kendisini durumdan haberdar eden Ersoy, paranın tamamını teslim etti.

“parayı inancım gereği sahibine verdim”

Olay sonrası açıklamalarda bulunan Ersoy, mirasçı olan Alman kadına,”Bizi buraya getiren kuvvetin adı İslamiyet ve O’nun rızası olmadan bu paranın 1 eurosuna dahi dokunamayız.” ifadelerini kullandığını belirtti. Kadının çok memnun olduğunu sözlerine ekledi. Ersoy, bu örnek davranışının nedenini ise “ Ben İmam Hatip Lisesi mezunuyum ve parayı da inancım gereği sahibine verdim.” diye açıkladı.

bulunup sahibine teslim edilen en yüksek para

Hüseyin Ersoy, sergilediği örnek davranış sonrası her kesimden tebrik ve takdir mesajları alıyor. Öte yandan Ersoy’un söz konusu parayı sahibine teslim etmesiyle birlikte söz konusu miktar, Avrupa’da bu zamana kadar bulunup sahibine teslime edilen en yüksek para olma özelliği taşıyor.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş