Gündem

İngiltere’de Son 3 Yılda Camilerin Yarısı Saldırıya Uğradı

İngiltere’de yapılan bir araştırmada ülkedeki camilerin yarısına yakının son 3 yılda saldırıya uğradığı tespit edildi.
28 Haziran 2022

İngiltere’de yapılan bir araştırmada, ülkede İslami kurumların neredeyse yarısının son 3 yılda saldırıya uğradığı tespit edildi.

Muslim Engagement and Development (MEND) ile Muslim Census kuruluşları tarafından yapılan araştırmada, İslami kuruluşların yüzde 35’inin de yılda en az bir kez İslam düşmanlığı saikli saldırıya maruz kaldığı ortaya çıktı.

Saldırılar genellikle kurum binalarının tahribine yönelik olurken, cami yöneticileri ile cemaate hakaret veya fiziki şiddet şeklinde ortaya çıktı.

Nefret Suçları Daha Çok Müslümanlara Yönelik

Bu arada, İngiltere İçişleri Bakanlığı verileri, 2020 yılı Mart ayı ile 2021 Mart ayı arasında İngiltere’de meydana gelen tüm dinî nefret suçlarının yüzde 45 oranıyla neredeyse yarıya yakınının Müslümanlara karşı işlendiğini ortaya koydu.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Mevlid Kandili: Alemlere Rahmet Efendimizin Doğum Günü

Bugün Müslümanlar için en önemli gün ve gecelerinden biri. Zira bugün, alemlere rahmet, iki cihan güneşimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğum günü. Yüce Rabbimizin affına mazhar olmak isteyen Müslümanlar, gecelerini camilerde veya evlerinde ibadet ederek ihya edecekler.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş