Gündem

Lufthansa Yolculardan Özür Diledi: “Ama, Kısa Dönemde Çözüm Beklemeyin!”

Almanya’da binlerce seferi iptal eden Lufthansa, iptal edilen ve geciken seferler sebebiyle yolculara gönderdiği mektupta “Kısa dönemde çözüm beklemeyin. Sizlerden sadece özür dileyebiliyoruz.” dedi.
29 Haziran 2022
Almanya'nın en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya'da (KRV) okulların tatile girmesi ve havalimanlarındaki personel yetersizliği nedeniyle özellikle büyük şehirlerdeki havalimanlarında uzun bekleme süreleri uzuyor ve kaos devam ediyor. @aa

Başta Eurowings olmak üzere bir çok hava yolu işletmesini bünyesinde barındıran Lufhansa özellikle Almanya’da iptal edilen seferler ve gecikmeler sebebiyle yolculardan özür diledi.

Yayımladığı mektupta, yakın bir zamanda çözüm ön görmediklerini, beki çözümün 2023 yılı yaz aylarında mümkün olabileceğini ifade eden Lufthansa yönetimi, kış aylarında az da olsa bir iyileşme hissedilebileceğini açıkladı. “Sizlerden sadece özür dileyebiliyoruz.” diyen Lufthansa yönetiminin, iptal edilen uçuşlar sebebiyle zarar gören yolculara nasıl bir tazminat ödeneceği konusuna açıklık getirmemesi de dikkat çekti.

Lufthansa CEO’su Carsten Spohr ile birlikte diğer yönetim kurulu üyelerinin imzasını taşıyan mektupta, Lufthansa bazı alanlarda yaptıkları tasarrufta aşırıya gittiklerini de itiraf etti.

Uçuş kaldırılan A380 yüksek kapasiteli yolcu uçuklarını yeniden sefere almayı planladıklarını da bildiren Lufthansa, yaz tatili bittikten sonra personel almaya başlayacağını açıkladı.

Köln ve Bonn’da Bagaj Almadan Uçuyor

Bu arada Almanya’nın en yoğun hava limanları arasında yer alan Düsseldorf ve Köln/Bonn hava limanlarında özellikle tatil yerlerine uçan uçakların, bagaj almadan uçtukları gözlemlendi. Hava yolları işletmeleri, bagajların daha sonra gönderileceğini, sefer iptal etmektense bagajların geç teslim edilmesini tercih ettiklerini bildirdi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş