Toplum

Hacılar Arafat Vakfesine Çıktı

Bugün Arefe günü. Hacılar, Arafat vakfesine durmak üzere Arafata çıktı. Hacılar gün batımıyla Müzdelife'ye hareket edecek.
08 Temmuz 2022
Haccın en önemli rüknü vakfe için Arafat'ta bulunan hacı adayları, Hazreti Adem ile Hazreti Havva'nın yeryüzünde buluştuğu ve ilk tövbenin kabul edildiği kabul edilen Cebel-i Rahme'de büyük yoğunluk oluşturdu. @aa

Hacılar, hac farizasının rükünlerinden olan Arafat vakfesini eda etmek üzere Arafat’ta vakfeye durdu.

Dünden itibaren Arafat’a gelmeye başlayan Müslümanlar burada kurulan çadırlara yerleşti. Sabah namazından itibaren zikir ve dualar eden Müslümanlar bugün gün batımına kadar Arafat vakfelerini tamamlayacaklar.

Akşam gün batımından sonra ise Müzdelife’ye hareket edilecek. Müzdelifede sabah namazının edasından sonra şeytan taşlamak için hareket edilecek. Bayramın ilk gününde Akabe cemresine yedi taş atılacak.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Edeka ve Netto’dan Acil Geri Çağırma!

Panem Backstube GmbH tarafından üretilen ve Edeka, Marktkauf ve Netto Marken-Discount marketlerinde satılan bazı fırına hazır pişirme ekmeği (Aufbackbrötchen) içerisinde tahta parçaları bulunma ihtimali nedeniyle acil geri çağırma yapıldı. Tüketiciler uyarılıyor!

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş