Gündem

Kemal Ergün: “Bayramlar İnsanlık İçin Ümidimizi Artırıyor.”

IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, dünya Müslümanlarının Kurban Bayramını tebrik etti ve bayramların sevinç günleri olduğunu hatırlattı.
09 Temmuz 2022
IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün: "Müslümanlar Kurban ibadetini eda ederken hem Allah Teâlâ’ya hem de birbirlerine yakınlaşırlar."

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün Kurban Bayramı münasebetiyle bir tebrik mesajı yayımladı. “Kurban Bayramlarında paylaşma duygusu, huzur, barış ve esenlik tüm dünyada yaygınlaşır.” diyen Ergün sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kurban; verebilmenin, paylaşabilmenin ve Allah’a yakınlaşmanın en net biçimde tezahür ettiği ibadetlerden bir tanesidir. Müslümanlar bu ibadeti eda ederken hem Allah Teâlâ’ya hem de birbirlerine yakınlaşırlar. Paylaşma duygusu en yoğun şekilde yaşanır; bu da yoksullara ümit, varlıklılara huzur, toplumlara barış ve esenlik olarak yansır. Bu güzellikler sadece kendi toplumumuza değil, dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdur kardeşlerimize ulaştırdığımız kurbanlar sayesinde yeryüzünün hemen her bölgesine sirayet eder.

Şüphesiz bayramlar sevinç günleridir. Ancak insanlığın içerisinde bulunduğu küresel krizler, her geçen gün daha da yoğunlaşan savaşlar, işgaller ve sömürüler sebebiyle bayram neşesine hasret kalmış milyonlarca kardeşimizin olduğunu da biliyor, bunun burukluğunu her daim yaşıyoruz. Cenâb-ı Hakk’ın bizlere hediye ettiği bu bayramlar sayesinde insanlığın selameti için ümidimiz diri kalıyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş