Toplum

Almanya’da Milyonlarca Vatandaşa Doğalgaz Yardımı: Aralık Ayında Ödenecek!

Almanya’da vatandaşlara aralık ayından bir defaya mahsus doğalgaz yardımı yapılacak.
27 Ekim 2022
@Shutterstock

Almanya’da trafik lambası koalisyonu artan doğalgaz fiyatları nedeniyle vatandaşları finansal anlamda rahatlatmaya çalışmaya devam ediyor. Son olarak alınan alınan doğalgaz ön ödeme masraflarının bir defaya mahsus (eylül ayı için) devlet tarafından karşılanması aralık ayında gerçekleşecek.

Yapılan yardım ile aralık ayında normal şartlarda vatandaşların banka hesaplarından doğalgaz için çekilen ön ödeme hesaplarda kalacak. Vatandaşlara gaz tedarikçileri tarafından herhangi bir fatura gelmeyecek. Gaz tedarikçilerine en geç 1 Aralık 2022 tarihine kadar söz konusu miktar devlet tarafından ödenecek.

GAZ FİYATI 12 CENT OLARAK KALACAK

Almanya’da gaz fiyatları gelecek yıl Nisan ayından itibaren 1 yıl boyunca sadece 12 Cent olarak dondurulacak. Bu fiyatlar konutların yanı sıra küçük işletmeler için de geçerli olacak. Ancak, 12 Cent olarak sabitlenecek olan gaz kilovat/saat fiyatı belirli bir miktardaki gaz kullanımı için geçerli olacak. Belirlenen bu miktarın aşılması durumunda aşan miktar piyasa fiyatlarına göre ödenecek.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş