Toplum

Almanya’da Emlak Sahiplerine Vergi Mektubu Şoku

Almanya’da vergi daireleri 2025 yılından itibaren geçerli olacak olan emlak vergileri için şimdiden mektup göndermeye başladı. Uzmanlar mektubun iyice okunmasını ve hemen ödeme yapılmaması uyarısında bulundu.
06 Aralık 2022
@shutterstock

Almanya’da 2025 yılından itibaren uygulanacak olan emlak vergisi için vergi dairelerinden mektuplar gelmeye başladı. Emlak vergisi mükellefleri gelen vergi miktarları karşısında şoke oldu. Vergi miktarının yüksekliğinden ve emlaklarına biçilen değerlerin gerçeği yansıtmadığından şikayetçi olan emlak vergisi mükellefleri, vergilendirmenin haksızlığını gündeme getirdi.

Uzman Uyarısı: Hemen Ödeme Yapmayın

Her eyalet ve yerleşim yerine göre değişen emlak vergilerinin hesaplanabilmesi için vergi dairelerinden ön bir mektup geliyor. Bu mektupta yazılan bilgilerin doğruluğunun hemen tespit edilerek, eksiklik ya da yanlışlık varsa itiraz edilmesi gerekiyor.

Çünkü yeni emlak vergisi yasasına göre, her bir emlağın vergisi farklı farklı tespit ediliyor. Vergi daireleri bazen, konutun özelliklerini dikkate almadan en yüksek vergi sınıfından vergi kesiyor.

Uzmanlar vergi dairelerinden gelen mektupların iyice okunmasını, vergilerin hangi döneme ait olduğunun iyice anlaşılması gerektiğine dikkat çekerken, gelen vergi mektubunun 2025 yılından itibaren geçerli olacak vergilerle ilgili olması hâlinde hemen ödeme yapılmamasını öneriyor.

Bu arada, bazı vergi dairelerinden eski yasaya göre kesilmesi gereken emlak vergilerinin 2025 yılında uygulanacak olan yasaya göre kesildiğine de dikkat çekiliyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş