Gündem

IGMG Genel Sekreteri Ali Mete: “Aşırı Sağ Tehlikesi Artık Yeterince Ciddiye Alınsın!”

İslam Toplumu Millî Görüş Genel Sekreteri Ali Mete, Almanya’da darbe planladıkları gerekçesiyle Reichsbürger üyelerine yapılan operasyon münasebetiyle bir açıklama yaptı. 
07 Aralık 2022
IGMG Genel Sekreteri Ali Mete @camiahaber

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Ali Mete, Almanya’da darbe planladıkları gerekçesiyle “İmparatorluk Vatandaşları” (Reichsbürger) üyelerine yapılan operasyon münasebetiyle bir açıklama yaptı. “Aşırı sağ ile mücadelede mesele sadece azınlıkların korunması değil, özgür demokratik hukuk devletinin korunmasıdır.” diyen Mete sözlerini şöyle sürdürdü: “Aşırılık yanlısı kimselerin silahsızlandırılması elzemdir. Reichsbürger üyelerinin anayasal organlara yönelik silahlı saldırı planlamış olmaları bu durumun aciliyetini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Yıllardan beri aşırı sağcıların silah taşımalarına izin verildiğine şahit olmaktayız. Azınlıklar açısından bu kabul edilemez ve oldukça endişe verici bir durumdur.”

Aşırı sağcılara karşı mücadelenin mümkün olan en büyük kararlılıkla, iç temizlik yapmayı da göze alarak sürdürülmesi gerektiği konusunda sorumlulara bir kez daha çağrıda bulunduklarını belirten Mete, “NSU terör yapılanmasının da gösterdiği üzere, güvenlik birimleri hakkında şüphe uyandığı takdirde soruşturmalar genellikle kapatılmaktadır. Bu artık kırılması gereken bir kısır döngüdür. Ortaya çıkan tablo durumun vahametini göstermektedir. Dolayısıyla her türlü gecikme ihmalkârlık ve sorumsuzluk anlamına gelecektir.” die kaydetti.

Ali Mete son olarak, ortaya çıkan son bulguların artık bir paradigma değişimine ve sorumluların nihayet meselenin artık sadece azınlıkların güvenliği olmadığını, özgür demokratik hukuk devletinin güvenliğinin tehlikede olduğunu fark etmelerine sebep olmasını umduklarını belirtti.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş