Toplum

Amsterdam’da Kitap-Kafe Hizmete Açıldı

Amsterdam'da kitapseverlerin çay/kahve içerek kitap okuyabileceği, kitap tahlillerine katılabileceği kitap-kafe Ilm Books açıldı.
09 Aralık 2022

IGMG Kuzey Hollanda Bölgesi, Amsterdam’da kitapseverlerin heyecanla beklediği kitap kafesini hizmete açtı.

IGMGKuzey Hollanda Bölge Başkanı Mustafa Hamurcu ile birlikte kitapseverlerin katıldığı açılış sonrasında hizmete giren Amsterdam kitap kafesi ILM Books olarak hizmet veriyor. Başkan Mustafa Hamurcu açılışta yaptığı konuşmada “Gençlerimizin olduğu kadar tüm kitap severlerin heyecanla beklediği kitap-kafemizi açmayı nasip eden rabbime şükrediyorum.” dedi.

IGMG Kuzey Hollanda Bölge Teşkilatlanma Bakanı ve ILM Books Kütüphane Müdürü Ahmet Duran, özellikle teşkilat bünyesinde verilen eğitim hizmetlerinin materyallerinin teminini sağlamamak amacıyla uzun dönemden beri planlanan kitap kafeyi, eğitim müfredatının yanı sıra İslamî kaynakların temin edilebilme mekanı olarak açtıklarını bildirdi.

Gençlerin kitap okuyarak, çay kahve içebilecekleri bir mekân gibi bir alternatif bulamadığına dikkat çeken Ahmet Duran “Şimdi gençler kütüphanemizde ihtiyaç duydukları kaynakları temin edebilecekleri gibi, rahatça oturup ders çalışabilme imkanına da kavuştu.” diyen Ahmet Duran, Amsterdam’da açtıkları kitap-kafenin diğer bölgelere de örneklik teşkil edeceğini söyledi.

Kitap Tahlilleri İçin Uygun Bir Mekân

Kurum olarak özellikle Gençlik, Kadınlar Gençlik ve Üniversiteliler ile birlikte kitap tahlilleri programlarını yaptıklarını, şimdi açılan kitap-kafe ile bu tahlil ve kitap okumaya daha fazla gencin katılmasını beklediklerini söyleyen ILM Books Müdürü Ahmet Duran, “Amsterdam’a yolu düşen herkesi kütüphanemize bekliyoruz.” dedi.

Amsterdam ILM Books kütüphanesinde gençlere çay, kahve ve tatlı ikramları da yapılıyor. Ayrıca teşkilatın Hac, Umre ve Seyahat hizmetleri ile kültür seyahatleri hizmetleri de kütüphanede yapılabiliyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş