Gündem

İtalya’da Faslı Taraftarlara Zincirli Saldırı: 13 Aşırı Sağcı Tutuklandı!

İtalya’nın Verona şehrinde aşırı sağcılar kutlama esnasında Faslı taraftarlara saldırdı. Polis, 13 aşırı sağcıyı tutukladı.
14 Aralık 2022
@Shutterstock

İtalya’da Fas Milli Takımı’nın başarısını kutlayan Faslı taraftarlara ağırı sağcıların saldırdığı bildirildi. İkinci turdaki İspanya galibiyeti sonrası sokaklara dökülen ve büyük sevinç yaşayan Faslı taraftarlara saldıran 13 aşırı sağcının gözaltına alındığı aktarıldı. Saldırıda zincir ve sopaların kullanıldığı kaydedildi.

Soruşturma devam ediyor

Polisten saldırıyla ilgili yapılan açıklamada, olay yerinde bulunan bir kadının hafif bir yara aldığı belirtildi. Saldırı sonrası hemen olay yerine gelindiği ve saldırganların etkisiz hâle getirildiği bilgisi paylaşıldı. Söz konusu saldırının, kamera kayıtlarıyla analiz edildiği ve soruşturmanın devam ettiği aktarıldı.

Fas Milli Takımı’nı Finale Koşuyor

2022 Dünya Kupası’nda Fas Milli Takımı’nın 2. Turda İspanya’ya karşı aldığı sürpriz galibiyet, tüm dünyayı şaşkına çevirmiş, çeşitli ülke ve büyük şehirlerde Faslı taraftarların çoşkulu kutlamalarına sahne olmuştu. Fas Milli Takımı bu akşam yarı finalde Fransa Milli Takımı’yla karşılaşacak.

bangladeşli Müslüman Kadına saldırı

Öte yandan yine Verona şehrinde bu saldırıdan bir kaç gün sonra Müslüman bir kadın peçesi nedeniyle sokak ortasında saldırıya uğradı. Üç ırkçı kadın tarafından yapılan saldırıda Müslüman kadına önce hakaret edildi, daha sonra fiziksel saldırıda bulunuldu. Irkçı saldırganların ayrıca Müslüman kadının üzerindeki çarşafı çekiştirip yırttığı aktarıldı. Mağdur kadının Bangladeş kökenli, 29 yaşında olduğu ve eşinin imam olarak görev yaptığı bilgisi paylaşıldı.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş