Gençlik

Almanya’da Müslüman Gençler Sabah Namazında Buluştu

Almanya’nın Bochum kentinde IGMG Bochum Fatih Camii’nde 70 genç, sabah namazında buluştu.
SEFA AKHOY
20 Aralık 2022
@Camiahaber

İslam Toplumu Millî Görüş Ruhr-A Bölgesi Bochum Fatih Camii Gençlik Teşkilatı’nın, “Uyan Ey Gözlerim Uykudan Uyan” sloganıyla düzenlediği Gençlerle Sabah Namazı programı, 70 genç ile gerçekleştirildi.

“Namaz, Müslümanların Olmazsa Olmazı”

Namazın ardaından IGMG Ruhr-A Gençlik Teşkilatı Başkanı Ömer Oral, Müslümanların olmazsa olmazının namaz ibadeti olduğunu belirtirken, “Hayatımıza her alanda yön veren namaz ibadeti, sıkıntılı anlarımızda bizlere bir çıkış yolu, bizlerin kutuluşu olacaktır.” diye kaydetti. Programa katılan Hafiz Imdat Kahvecioğlu’nun zikir programı da yoğun ilgi gördü.

“Bunu nasip eden Rabbimize şükürler olsun”

Bochum Fatih Camii Gençlik Başkanı Mustafa Albayram da yaptığı konuşmada, sabah namazında buluşan 70 gencin bir bayram havası oluşturduğunu belirterek, bu tablodan dolayı gelecekle alakalı ümitvar olduklarını söyledi. Albayram, “Sabahın en bereketli vaktinde onlarca gencimizle yüreği, gönlü iman ve heyecan dolu kardeşlerimizle soğuk havada sıcak yatağımızı terk ederek Allah’ın evine geldik. Bunu nasip eden Rabbimize şükürler olsun.” diye konuştu.

 

 

Reklam (İç Sayfa)

Pin It on Pinterest

Paylaş