Toplum

Çocuklar Üyelikleriyle Mülteci Kardeşlerinin Yüzünü Güldürdü

IGMG Çocuk Kulübü’nün düzenlediği Üyelik Kampanyası ile kulübe üye olan çocukların üyeliklerinin bir kısmıyla mülteci çocuklara oyuncaklar alındı.
06 Ocak 2023
©IGMG

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Eğitim Başkanlığı’na bağlı Çocuk Kulübü, üç senedir eylül- aralık ayları arasında üyelik kampanyası düzenliyor. IGMG Çocuk Kulübü, 2022 yılında yürüttüğü üyelik çalışması kapsamında 1660 yeni üye kazandı.

Almanya, Danimarka, Balkanlar ve Türkiye gibi dünyanın dört bir yanından olmak üzere 34 farklı bölgeden elde edilen üyelik ücretlerinin bir kısmıyla Almanya’nın Köln şehrindeki bir mülteci yurdunda kalan çocuklara oyuncak hediye edildi. Toplam 43 mülteci çocuğun kaldığı yurtta, Suriye, Irak, Ukrayna gibi farklı ülkelerden göçen aileler ikamet ediyor.

“Her üyelik bir tebessüm”

Toplum | 19 Ocak 2022 IGMG Çocuk Kulübü’nden Görme Engelliler Okuluna Destek 19 Ocak 2022 Konuyla ilgili olarak Camia Haber’e konuşan Arzu Canbolat “15 Eylül 2022 – 15 Aralık 2022 tarihleri arasında ‘Her üyelik bir tebessüm’ sloganıyla başlattığımız Üyelik Kampanyası’nı tamamladık. Kampanya kapsamında 1660 yeni üye kazanıldı. Üyelik ücretlerinden mülteci yurdunda yaşayan çocuklara oyuncak hediyeler alındı.

Fudul e.V. derneği vesilesiyle hediyeleri Karınca Kadir ve Karınca Esma maskotları eşliğinde çocuklara ulaştırdık. Sloganımızda da belirttiğimiz gibi, her üyelik bir mülteci çocuğun gülümsemesine vesile oldu. Düzenlediğimiz bu kampanyada üye olan herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş