Toplum

Yılbaşı Umrecileri Mukaddes Beldelerden Geri Dönüyor

İslam Toplumu Millî Görüş Hac, Umre ve Seyahat organizesi ile umreye giden Müslümanlar kafileler hâlinde geri dönüyor.
Mustafa Pala ∣ Mehmet Çalay
10 Ocak 2023
Umreciler kafileler hâlinde geri dönüyor.

2022 yılının son günlerinde Avrupa’dan umreye giden Yılbaşı umrecileri geri dönmeye başladı. Umre vazifesini ifa eden umreciler kafileler hâlinde dönmeye başladı.

Son gelen kafileler arasında Fransa CIMG Alpes Bölgesinden giden kafilelerle, Almanya’dan Rhein-Neckar-Saar ve Kuzey Bavyera’dan giden kafileler yer aldı.

Umreden dönenleri öncelikle aile fertleri ve yakınları güllerle karşıladı. Bölge başkanları ve bölge idarecileri de umrecileri karşılayanlar arasında bulundu.

Allah, herkese nasip etsin!

CIMG Fransa Alpes Bölgesi umrecileri Cenevre havalimanına Bölge Başkanı Yusuf Çakır başkanlığında bir heyetle geldi. Umrecilerin önemli bir bölümün gençler oluşturdu. Bölge Bakanı Yusuf Çakır karşılamada “12 günlüğüne kutsal topraklara gittik. Umrecilerimizle ibadetlerimizi yerine getirdikten sonra ailelerimize kavuştuk.” dedi.

Rhein Neckar Saar Bölge kafilesine ise Bölge Başkanı Şerif Aslan başkanlık etti. Şerif Aslan umre ziyaretlerinin çok güzel geçtiğini ifade ederek herkese umrenin nasip olması için dua ettiklerini söyledi.

IGMG Kuzey Bavyera Bölge ve Kafile Başkanı İsmail Satır da karşılamada “Çoğunluğu gençlerden oluşan kardeşlerimizle güzel bir umre yapmanın sevincini yaşadık. Gerçekleştirdiğimiz umre organizasyonu ile kutsal topraklara ziyaretimiz, ibadetlerimiz, keyifli anlarımız ile huşu ve huzurla yolculuğumuzu sağ sâlim bitirerek geri döndük.” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş