Toplum

İngiliz Havayolu Şirketinde Hostesler Artık Başörtüsü Takabilecek

İngiliz hava yolu şirketi British Airways yeni üniforma koleksiyonuna başörtü, tunik ve tulum seçeneklerini de ekledi. Koleksiyonu Ganalı bir aileden gelen İngiliz moda tasarımcısı Boateng hazırladı.
12 Ocak 2023

İngiliz hava yolu şirketi British Airways (BA), yeni üniforma koleksiyonuna başörtüsü seçeneğini de ekledi. Hava yolu şirketinin yaklaşık 20 yıldan sonra çalışanlarının üniformalarında kapsamlı bir değişime gittiği, bu yılın bahar aylarından itibaren yaklaşık 30 bin çalışanın yeni üniformalara geçiş yapmasının planlandığı belirtildi.

KAPSAMLI DEĞİŞİKLİK

Açıklamada, hava yolu şirketinin yeni üniforma koleksiyonunda erkekler için üç parçadan oluşan bir takım elbise, normal ve dar kesim stil pantolonların yer aldığı belirtilirken, kadınlar için ise elbise, etek, pantolon seçeneklerinin yanı sıra ilk kez tulum, tunik ve tesettür seçeneklerine de yer verildiği bildirildi.

GANA KÖKENKİ İNGİLİZ MODACI HAZIRLADI

Hava yolu şirketinin çalışanlarının yeni üniforma koleksiyonun Ganalı bir aileden gelen İngiliz moda tasarımcısı Ozwald Boateng tarafından yaklaşık beş yıllık bir sürede hazırlandığı belirtildi. Hava yolu şirketinin açıklamasında değerlendirmelerine yer verilen BA Üst Yöneticisi Sean Doyle, “Üniformamız, markamızın ikonik bir temsilidir. (Yeni koleksiyon) Bizi geleceğimize taşıyacak, modern Britanya’yı en iyi şekilde temsil edecek ve müşterilerimize harika ve orijinal bir İngiliz hizmeti sunmamıza yardımcı olacaktır.” ifadelerini kullandı.(aa)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş