Gündem

Camiye Çirkin Saldırı: Müslümanları Tehdit Ettiler!

Bosna Hersek'in kuzeydoğusundaki Bijeljina'da bulunan Dasnica Camisi'ne yapılan çirkin saldırı tepki topladı.
18 Ocak 2023
@shutterstock

Bijeljina İslam Birliği Meclisinden yapılan açıklamada, dün gece kimliği belirsiz kişilerce camiye yönelik yapılan ve görüntüleri sosyal medyada paylaşılan çirkin hareketi şiddetle kınadıkları ifade edilerek “Yapılan uygunsuz davranışın (cami duvarına küçük abdestini yapmak) yanı sıra Müslümanlara yönelik çirkin ifadeler de kullanılmıştır.” denildi.

Söz konusu görüntünün Bijeljina polisine teslim edileceği kaydedilen açıklamada, sorumluların bir an önce bulunması ve cezalandırılması istendi.

Bijeljina İslam Birliği Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Emir Musli de yapılanlar karşısında sessiz kalmayacaklarını belirterek “Bu, Müslümanlara karşı yapılan ilk saldırı değil. Polisten bunu kimin yaptığını bulmasını istiyoruz.” dedi.

Bijeljina Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gradascevic ise yapılanları izlemenin utanç verici olduğunu vurgulayarak “En acısı da bunu yapanların gençler olduğu görülüyor. Polisten kim olduklarını bulmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu arada, Bijeljina’nın merkezinde bulunan Dasnica Camisi’nin onarım aşamasında olduğu bilgisi paylaşıldı.(aa)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Mevlid Kandili: Alemlere Rahmet Efendimizin Doğum Günü

Bugün Müslümanlar için en önemli gün ve gecelerinden biri. Zira bugün, alemlere rahmet, iki cihan güneşimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğum günü. Yüce Rabbimizin affına mazhar olmak isteyen Müslümanlar, gecelerini camilerde veya evlerinde ibadet ederek ihya edecekler.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş