Gündem

Almanya’da Aylık 49 Euro’luk Bilet Uygulaması 1 Mayıs’ta Başlıyor

Almanya’da yerel ve bölgesel toplu taşıma araçlarında ve tüm ülkede geçerli olacak olan aylık 49 Euro’luk biletler 1 Mayıs’tan itibaren kullanılacak.
28 Ocak 2023
@shutterstock

Almanya’da uzun süreden beri tartışılan aylık 49 Euro’luk biletler 1 Mayıs tarihinden itibaren geçerli olacak.

Tüm Almanya çapında tren, otobüs ve tramvay gibi yerel ve bölgesel ulaşım araçlarında geçerli olacak olan biletlerin satışına 3 Nisan 2023 tarihinden itibaren başlanacak.

Biletler Dijital Olacak

Aylık abonman şeklinde satılacak olan 49 Euro’luk biletlerin sadece dijital olarak satılması planlanıyor. Ancak bazı yerel toplu ulaşım işletmeleri bunun yanında basılı abonmanların da satılmasını istiyor.

Gençler ve Dar Gelirliler Daha Ucuza Alacak

Aralarında Bremen, Hessen ve Saarland eyaletlerinin de bulunduğu bazı eyaletler aylık 49 Euro’luk biletleri, dar gelirlilerle gençlere daha ucuz fiyatla verecekler. Bu uygulamaya diğer eyaletlerin de katılması bekleniyor.

İş Yerleri De Bilet Verebilecek

Daha önceleri, çalışanlarına ucuz fiyatlarla aylık abonman bileti veren şirketler de çalışanlarına aylık 49 Euro’luk biletleri yüzde 25 daha ucuza verebilecekler.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş