Toplum

Hasene Kumanya Kampanyası 1 Şubat’ta Başlıyor

Hasene derneğinin bu seneki Kumanya kampanyası,  “Kumanya ile yüzler gülsün” sloganı ile 1 Şubat’ta başlıyor.
Murat Kubat
29 Ocak 2023

Hasene derneğinin her yıl Ramazan ayı öncesi başlatıp, ramazan ayı ile birlikte sofralara gıda paketi ulaştıran kampanyası bu sene “Kumanya ile yüzler gülsün” sloganı ile yürütülüyor. 55 ülkede yürütülmesi planlanan kumanya kampanyası ile on binlerce mağdur aileye ulaşılması, on binlerce ailenin sofrasına katkı yapılması hedefleniyor.

Kumanya paketleri dünyanın farklı coğrafyalarındaki mazlum, mağdur, yetim, öksüz ve kimsesiz ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. İçerisinde temel gıda maddelerinin olduğu kumanya paketleri ramazan ayı başlamadan hanelere ulaştırılacak. Gıda paketlerinin yanı sıra Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’daki Hasene  aşevi yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine çıkardığı sıcak yemeği, yine bu kampanya vesilesiyle ramazan ayında daha fazla kişiye ulaştırarak çıkarmaya devam edecek. Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde hizmet veren Hasene mobil fırını yıl boyunca yaptığı sıcak ekmek dağıtımını ramazan ayı içerisinde yoğunlaştırarak devam edecek. Mobil fırından aylık ortalama 4 bin ila 6 bin arasında ekmek bölgedeki mültecilere ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.  Bu kampanya vesilesiyle yetimlere verilecek hediyeler de, kampanya kapsamı içerisinde değerlendiriliyor.

Kampanya 01 Şubat’ta başlayacak, 3 Mart’ta nihayetlenecek. 16 – 22 Mart tarihleri arasında toplanan yardımlar planlanan 55 ülkedeki ihtiyaç sahiplerine görev yapması planlanan 300 gözlemci eliyle ulaştırılacak.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş