Gündem

Halle’de Halk Müslüman Aileye Hakaret Edip Saldıranlara Müdahale Etti

Almanya’da bir futbol kulübü taraftarları Müslüman aileye önce sözlü hakaret etti sonra da saldırdı. Ancak çevredekiler de ırkçı saldırganlara müdahale etti. Saldırganlar yaralandı.
30 Ocak 2023
@shutterstock

Almanya’nın Halle kenti yakınlarındaki Merseburg kasabasında Müslüman bir aliye saldıranları çevredeki halk engelledi. HFC futbol kulübü taraftarları olan ve yaşları 19 ile 33 arasında değişen 7 kişilik grup Müslüman aileye önce sözlü ve nefret içerikli hakaretlerde bulundu.

Halk Saldırganlara Müdahale Etti

Ailenin sözlü karşılık vermesi üzerine 7 kişilik grup daha sonra Müslüman aileye saldırdı. Merseburg tren istasyonunda meydana gelen olaya çevredekiler müdahale etti. Halk, saldırganlara göz yaşartıcı spreyler sıkarak müdahalede bulundu. Halkın müdahalesi sonrasında saldırganların çoğu yaralandı. Saldırganlar tedavi altına alınırken, saldırıya uğrayan Müslüman ailenin durumunun tıbbi müdahale gerektirmediği açıklandı.

Halle polisi, olaya müdahale ederken, Sağcı, Irkçı ve Antisemit Şiddet Mağdurları İçin Danışma Merkezleri Birliği (VBRG e.V.) sosyal medyadan yaptığı açıklamada, saldırıya uğrayan aileye yardım eden halka gösterdikleri sivil cesaret için teşekkür etti.

Halle polisi olayı soruşturuyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş